En Çok Eleman İhtiyacı Olan Meslekler

En Çok Eleman İhtiyacı Olan Meslekler

Geleceğini düşünen birçok genç, meslek seçimini doğru bir şekilde yapmak istiyor. En çok eleman ihtiyacı olan meslekler, tercih yapma aşamasında olan birçok kişi için iyi bir kaynak olacaktır. Geçmişte çok iyi, bir numara olarak gösterilen meslekler günümüzde teknolojinin katkısı ile maalesef çöpe dönmüş durumda. Bu yazımız içerisinde yer alan mesleklerin personele her daim ihtiyacı bulunmaktadır.

Bilgisayar Mühendisi, İT Uzmanı

Artık şirketleşme ülkemizde giderek artmaya başladı. En küçük işletmeler dahi bünyelerine departmanlar kurarak şirketleşmenin yolunu aralıyorlar. Yukarıda da belirttiğimiz üzere teknoloji çağındayız. Günümüzde olduğu gibi gelecekte de bilgisayara dayalı işler popüler hale gelecek. Bilgisayar mühendisliğine olan ihtiyaç her daim artacaktır.

Pilot

Pilot olmak birçok kişinin hayalidir. Havayolu taşımacılığı günümüzde en altın çağını yaşıyor. Ülkemizde bile havalimanı olmayan şehir neredeyse kalmadı. Yetenekli, iyi yetişmiş pilotlar her zaman aranır olmaya başladı. Hatta geçtiğimiz yıllarda Emirates, QATAR Havayolları ülkemize gelerek 57,000 TL maaş ile çalışacak pilotlar aradı. Şu an için dünyanın genelinde büyük bir pilot arayışı bulunmaktadır.

Satış Elemanı

En çok eleman ihtiyacı bulunan meslekler içerisinde satış elamanı aslında ilk sırada yer almalı gibi düşünebilirsiniz. Prestij, gelir ve diğer nedenlerden dolayı listenin ilk sırasında bilgisayar mühendisi, pilotluk gibi meslekler yer almaktadır. Giyim başta olmak üzere gıda gibi ürün pazarlamaya açık olan her sektörde satış elaman ihtiyacı bulunmaktadır. Bugün hangi şehre giderseniz gidin çarşıya çıktığınızda birçok işletmenin satış elemanı aradığını görebilirsiniz.

Emlak Danışmanı

Günümüzde en trend mesleklerden birisi de emlak danışmanlığıdır. Ülkemizde inşaat çalışmalarının çok hızlı olduğunu ve emlak yatırımının en garantili kazançlardan birisi olarak görülmesi, insanları bu alana doğru yöneltmektedir. Giderek kurumsallaşmaya başlayan emlak sektöründe, büyük şirketler ortaya çıkmaya başlamıştır. Emlak danışmanı arayışında olan bu işletmeler, iş sahibi olmanıza katkı sağlamıştır.

Destek Personeli

En çok eleman ihtiyacı bulunan meslekler içerisinde son önerimiz ise destek personeli olacaktır. Destek personeli demek biraz kısıtlı gelmiş olabilir. Bilgisayar ve teknoloji çağında olmamızdan dolayı artık tüm mesleklerin bu alan ile bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz. E-Ticaret platformlarında siparişlerle ilgilenen, müşteri sorunlarını toplayan ya da çağrı merkezlerinde çalışacak kişilere büyük ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun gibi aklınıza gelebilecek birçok meslek önümüzdeki 10 yıl bile personel almaya devam edecektir.

Bu meslekler dışında siber güvenlik uzmanı, yazılım destek uzmanı, robot mühendisliği, mobil yazılımcı, internet televizyonculuğu, bilişim teknolojisi, ARGE mühendisi, dijital reklamcılık, animatör gibi meslekler geleceğin trend meslekleri olacaktır.