İstanbul İş İlanları

İstanbul İş İlanları

Bugün sizlerle İstanbul iş ilanları incelemesini yapacağız. İş bulmak, günümüzde en zor uğraşlardan biri olmuştur. Eskiden “ekmek aslanın ağzında” deyimi kullanılırdı. Şimdilerde iş bulmak o kadar zorlaştı ki, bu deyim bile yetersiz kalmıştır. Gün geçtikçe işsizlik oranları artmaktadır. TÜİK verilerine göre; Türkiye genelinde işsizlik oranı, yüzde 12,7 olarak açıklanmıştır.

Görüldüğü üzere işsizlik oranları hiç de iç açıcı değildir. İstanbul ili özelinde bakacak olursak; TÜİK ve İBB İstanbul İstatistik Ofisi’nin verilerine göre; İstanbul’da geniş tanımlı işsizlik oranı, yüzde 17,2 ve dar tanımlı işsizlik oranı, yüzde 14,9 olarak açıklanmıştır. Buradan da anlaşıldığı gibi İstanbul’da işsizlik oranları, Türkiye ortalamasının üzerindedir. Pandemi döneminde kısıtlamaların da etkisiyle bu oranlar daha da artmıştır. Birçok insan; bu süreçte işten çıkarılmış, işsiz kalmıştır. Zaten yüksek olan oranlar, tavan yapmıştır. Böyle bir durumda iş bulmak da kolay olmamaktadır.

İstanbul, ülkemizdeki metropol şehirlerden biridir. Metropol olmasının getirdiği zorluklar vardır. En çok akla gelen zorluğu, maddi olarak geçinmenin çok zor olduğudur. İnsanlar, bir işte çalışsa bile geçinmek için ek işler bulmak zorundadır.

İstanbul iş ilanlarına baktığımızda nüfusu gitgide artan İstanbul’da iş sahaları da gitgide artmıştır. İstanbul’da lojistik ve taşımacılıktan ofis yönetimi ve büro işleri sektörüne, inşaat sektöründen müşteri hizmetleri sektörüne, sağlık sektöründen eğitim sektörüne; yiyecek - içecek sektöründen tekstil sektörüne varıncaya kadar birçok alanda iş sahası vardır. Bu kadar çok iş sahasının olması sizi yanıltmasın, arz-talep denilen bir gerçek vardır.

İş sahasının çokluğu kadar işsiz insan sayısı da çoktur. İnsanlar, iş bulmak için ekstra çaba sarf etmek zorundadır; bunu yapmanız, sizi bir adım öne atacaktır. Bu adımı yapmanız için en büyük yardımcınız, https://elemansizsiniz.net/istanbul-is-ilanlari/ sayfası olacaktır. Çünkü sayfamızda birçok sektörde İstanbul iş ilanlarını bulabilirsiniz. Sitemizde bay veya bayan olmanıza göre ve tam zamanlı mı yarı zamanlı mı çalışacağınıza göre iş ilanlarını filtreleyebilir, kendinize uygun pozisyonda ve zamanda olan işi bulabilirsiniz. Bu şekilde herkesin önüne geçip, rahatça iş bulabilirsiniz.