İş Görüşmelerinde Maaş Belirtmek

İş arayanlar, işinden memnun olmayanlar, uzun süredir aradığı ilana rastlamayan kişiler için iş ilanlarının bulunduğu sitemiz oldukça önemlidir. Aradığınız kriterlerdeki işi bulabilmeniz için doğru filtreleme özellikleriniz kullanmanız da oldukça önemlidir. Sadece iş arayan değil, işverenlerin de rahatlıklarla ilan verebildiği sitemiz için birçok meslek grubuna ait ilana rastlayabilirsiniz. iş ilanları İzmir ile aktif ve güncel olarak yayımlanır.

İş Başvurusu Nasıl Yapılmalıdır?

Aradığınız ilana başvuru yapabilmek için siteye üye olmanız gereklidir. Yapacağınız hiçbir işlem ücretli değildir. Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra detaylı bir özgeçmiş hazırlamalısınız. Başvuru yapacak bütün kişiler için hazırlanmış standart başlıklar halinde özgeçmiş şablonu yer alır. Bu şablonda doldurmanız gerekli noktalar mevcuttur. Net, açık, anlaşılır şekilde özgeçmişinizi doldurmanız karşı firma tarafından olumlu olarak karşılanır.

İş başvurusu yaparken patron gibi düşünmelisiniz. Aradığınız elemanda ne gibi özellikler olmasını isterdiniz? Bu sorunun cevabını bulduğunuzda uygun ilanı da oluşturmuş olacaksınız. İzmir’de oturan kişiler, ilçede oturan kişilere göre daha şanslıdır. İş ilanları İzmir bölgesinde oldukça geniş ilanlara ev sahipliği yapar.

Başvuru Yapılacak İlan Size Uygun Mu?

Başvuru yapacağınız ilanın size uygun olup olmadığını, mezuniyetiniz ve geçmiş iş tecrübeleriniz belirleyecektir. Alakasız bir meslek dalına başvuru yapmanız olumsuz geri dönüşler sağlar. Eğer alanınız dışında bir mesleğe geçmeyi düşünüyorsanız bu konuda yeterli bilgi ve donanıma sahip olmadan ilana başvuru yapmamalısınız. Bunu da alacağınız ekstra eğitim ve kurslar sağlayacaktır. Belki alternatif bir üniversite bile hayatınızın geri kalanını değiştirebilir. Özgeçmişinizde yer alan farklı alanlardaki üniversite ve eğitim sertifikaları yarı yarıya işe kabul durumunuzu değiştirecektir.

İş Görüşmesinde Nasıl Bir Tutum Sergilemelidir?

Başvuru yapmış olduğunuz ilanlardan sizi görüşmek için çağırdıklarında öncelikle dış görünüşünüz değerlendirilir. Bunun için duruma uygun giyinmeniz oldukça önemlidir. Erkekler için takım elbise, bayanlar için kumaş pantolon ve ceket uygun olacaktır. Sonrasında vereceğiniz cevaplar, hal ve tavırlar sizin işe alınıp alınmamanız gerektiğini belirler. Nazik, anlaşılır ve karmaşık kelimelerden kaçınmalısınız. Son olarak maaş talebiniz sorulur. Bu durumda eski işinizden maaş sebebi ile ayrılmış iseniz gerçekten istemiş olduğunuz miktarı belirtmelisiniz.

Yeni bir işe de istemediğiniz bir maaş ile başlayacaksanız, eski işinizden çıkmanın da size bir katkı sağlamayacağı ortada. Fakat bu konuda üslubunuz oldukça önemlidir. Direk maaş belirtmek yerine, asgari ücretin %20 fazlası gibi bir rakam ortaya atabilirsiniz. Böylelikle net rakam belirtmeden talep etmiş olduğunuz maaşı da belirtmiş olursunuz. İş ilanları İzmir ya da başka bir bulunduğunuz şehirde vakit kaybı yaşamadan aradığınız ilana ulaşırsınız.